Binance CEO’sundan Gizemli Tweet: Bu Coin mi Listelenecek?

Binance CEO’su CZ, bugün Twitter’dan “4’ü hatırla (Remember 4)” yazan şifreli bir mesaja yer verdi. Son haftalarda yoğun Fud fırtınasının gündeminde olan CEO, iki kelimeyle endişeleri gidermeye çalışıyor.

Binance CEO’su ne demek istiyor?

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, “4’ü hatırla” yazan mesajıyla Twitter’dan gündem oldu ve geniş çaplı spekülasyonlara yol açtı. Geçen hafta başlarında bir tweet’te CZ, 2023’ü için Yapılması ve Yapılmaması gerekenler listesinden bahsetti. Eğitim, uyumluluk ve ürün ve hizmet arasında bu listede dördüncü sırada FUD (Korku, Belirsizlik ve Şüphe), sahte haberler, saldırılar vb. yer alıyor. CZ, bu gizemli tweet ile Binance kullanıcılarına ve destekçilerine şu anda borsa hakkında dolaşan FUD ve diğer kötü niyetli haberleri görmezden gelmelerini söylüyor olabilir.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, lider borsa Mart ayında ABD’den gelen düzenleyici baskıların odağındaydı. Son haftalarda manşetlere taşınan gelişmelerden bazıları:

  • New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), BUSD basmaya yetkili şirket Paxos’un yeni token basmasını kısıtladı.
  • Forbes, Binance’in FTX gibi kullanıcı fonlarını izinsiz kullandığını iddia etti. Binance, Forbes’in skandal iddialarına cevap verdi.
  • BUSD, kısıtlayıcı kararların ardından piyasa değerine göre en büyük stablecoin’ler arasından uzaklaştı.

CZ gizemli mesajda ABD medyasında gönderme yapıyor

Binance, New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın, BUSD basan ve listeleyen Paxos’a daha fazla üretmeyi durdurma emri vermesiyle takip edilebilecek zorlu bir iki hafta geçirdi. Bunu, BUSD ihraççısı ve Binance hakkında varsayım ve iftira dalgaları izledi. Binance üzerindeki baskıdan kısa bir süre sonra Paxos, borsa ile tüm bağlarını kopardı. Birkaç gün sonra Coinbase, BUSD’nin listeden çıkarıldığını duyurdu ve amiral gemisi stablecoin’in piyasa değeri 9,5 milyar dolara düştü.

Bu arada, dün The Wall Street Journal tarafından yayınlanan bir raporda şunlar yer aldı: “The Wall Street Journal tarafından incelenen 2018’den 2020’ye kadar olan mesaj ve belgelere ve eski çalışanlarla yapılan röportajlara göre, kovuşturma tehdidinden endişe duyan Binance, ABD yetkililerini etkisiz hale getirmek için bir plan yaptı”. CZ muhtemelen bu iki kelimelik tweet aracılığıyla bu iddialara yanıt veriyor olabilir.

PawSwap topluluğu Binance listesini bekliyor

CZ, gizemli mesajından önce yakın tarihli bir tweet’i ile toplulukta yeni piyasaya sürülen meme token PAW için listeleme beklentileri tetikledi. Bu arada, Binance tarafından daha önce gönderilen bir tweet, lider borsanın yakında PAW işlevselliğini sunabileceğini öne sürdü.

Spekülasyona neden olan tweet’te Binance logolu bir şapka takan bir köpeğin resmi yer alıyor.

Bu arada, iki önde gelen SHIB destekçisi @SamuraiShiba ve @Dezaxe, CZ’nin tweet’ine “4’ü hatırla” hashtag’iyle yanıt verdi. SamuraiShiba, mizahi bir tweet’te, CZ’nin PawSwap DEX’i etiketlerken PAW’ye dört sıfır kaybetmesine yardımcı olmak için bir göreve başladığını söyleyerek şaka yaptı. Dezaxe, “4 the people, by the people” başlığıyla, PAW amblemini taşıyan bir köpeğin pençesinin fotoğrafını paylaştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*