Büyük Yatırımcılar Bu Yapay Zeka Coini Alıyor! Uçacak mı?

Kripto analisti Ibrahim Ajibade’ye göre, yapay zeka coini Fetch.ai, AI hype’ı azalmaya başladığında Ocak ayındaki kazançlarını pekiştiriyor gibi görünüyor. Analist, ne olursa olsun, kripto balinalarının, FET’i ikiye katlarken boğa rallisinin henüz bitmediğine ikna olmadığını söylüyor. Analiste göre, kripto balinaları arasında böylesine önemli bir birikim eğilimi, altcoin’i başka bir ralliye itebilir.

Büyük yatırımcılar 100 milyon FET satın aldı

Fetch.ai (FET), AI ile ilgili projeleri çevreleyen Ocak ayı hype’ı azalmaya başladığından token, 10 Mart’ta 0,30 doların altına düştü. Ancak, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, 23 Mart itibarıyla FET %34 artarak 0,40 dolar bölgesine yaklaştı. İlginç bir şekilde, altta yatan on-chain verilere daha derin bir dalış, kripto balinalarının FET tokenine olan ilgileri yoğunlaştıkça yükselişe geçtiğini gösteriyor.

Blockchain analitik firması Santiment’ten alınan veriler, önemli bir balina kümesinin gelecekteki FET fiyat artışları için stratejik olarak pozisyon aldığını gösteriyor. Yapay zeka coini ağındaki bakiyeleri 10 milyon ile 100 milyon FET arasında olan cüzdan adresleri, son haftalarda varlıklarını artırdı. Bu arada, 9 Şubat ile 23 Mart arasında bu balina grubu, varlıklarına yaklaşık 40 milyon dolar değerinde yaklaşık 110 milyon FET ekledi.

Fetch.ai (FET) balina birikimi, Mart 2023 / Kaynak: Santiment

Kripto balinaları tipik olarak önemli bir mali güce sahiptir ve aralarında uzun süreli bir birikim eğilimi hızla bir fiyat artışını tetikleyebilir. 10 milyon ile 100 milyon balina kümesinin son fiyat artışlarını doğru bir şekilde zamanlama geçmişi göz önüne alındığında, FET holder’ları önümüzdeki haftalarda daha fazla yükseliş bekleyebilirler.

Ayrıca, yapay zeka coini Fetch.ai ağı katılımcıları arasındaki olumsuz sosyal algı, başka bir yükseliş sinyali olarak kabul edilebilir. 12 Mart’ta 4,91’lik coşkulu bir skordan, ağırlıklı duygu 23 Mart’ta -0,28’e ulaşmak için negatife kaydı.

Fetch.ai (FET) ağırlıklı duygu, Mart 2023 / Kaynak: Santiment

Ağırlıklı duyarlılık, varlıklardan olumsuz bahsedenlerin pozitif olanlara oranını izler. Düşük değerler, varlığı çevreleyen sosyal duyarlılığın büyük ölçüde olumsuz olduğu anlamına gelir. Kripto yatırımcıları, Fetch.ai topluluğundaki mevcut disforik duyguyu piyasaya yeniden girmek için potansiyel bir fırsat olarak değerlendirebilirler.

Yapay zeka coini için sonraki durak 0,50 dolar mı?

IntoTheBlock’un Global In/Out of Money (GIOM) verileri, holder’ların ortalama satın alma fiyatları doğrultusunda mevcut dağılımını gösterir. Mevcut durumda, FET holder’larının %99’dan fazlası kar ediyor. Bu, holder’ların cari fiyatlarla kayıpları önlemek için baskı altında olmadığı anlamına geliyor. Fetch.ai, 42 adresin 336.000 FET’e sahip olduğu mevcut direnci olan 0,40 doların üzerine çıkabilirse, uzun süreli bir ralliye girebilir. Bir sonraki kritik direnç, 360 adresin 10,37 milyon FET’inin bir kısmını satabileceği 0,64 dolar civarında olacaktır.

Fetch.ai (FET) Küresel Para Giriş/Çıkış verileri. Mart 2023 / Kaynak: IntoTheBlock

Yine de, Fetch.ai’nin fiyatı 0,30 doların altına düşerse ayılar bu duruşu geçersiz kılabilir. Bu destek seviyesi fiyatı sabit tutamazsa, 731 adresin 27,68 milyon FET satın aldığı bir sonraki durak 0,20 dolar olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir