Daha önce ne olmuştu? İşte Beşiktaş aleyhine emsal teşkil eden karar…

   
Haber 7 / Spor Sevisi

Beşiktaş, yaşanan deprem felaketi nedeniyle Süper Lig’den çekilen Gaziantep FK ve Hatayspor’un tüm maçlarının geçersiz sayılması için Türkiye Futbol Federasyonu’na müracaat etmişti. Siyah-beyazlıların başvurusu reddedildi ve TFF ligden çekilen kulüplerinin kalan maçlarının hükmen (3-0) mağlup sayılmasına karar verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), deprem felaketi nedeniyle Süper Lig’den çekilen Gaziantep FK ile Hatayspor’un geçmiş maçlarının tescil edilmesi ve gelecek müsabakalarda ise rakiplerin hükmen galip sayılmasına yönelik alınan kararda bir değişiklik olmayacağını açıkladı.

Spor Hukukçusu Avukat Fatih Şaşıoğlu, daha önce benzer bir durumun yaşandığı Bafra Belediyespor üzerinden örnek göstererek alınan kararı paylaştı. 08.05.2008 tarihinde alınan kararı paylaşan Şaşıoğlu, bu kararın Beşiktaş aleyhine emsal teşkil ettiğini vurguladı.

 Fatih Şaşıoğlu, alınan karar doğrultusunda Bafra Belediyespro’un ligden çekilme talebinin kabul edildiğini, oynanmamış müsabakalarda rakiplerin 3-0 hükmen galip sayıldığını ve Adana Demirspor, Gazi Belediyespor, Kastamonuspor ve Sürmespor’un bu karara itiraz ettiğini hatırlattı. 

 Avukat Şaşıoğlu,  Adana Demirspor, Gazi Belediyespor, Kastamonuspor ve Sürmespor’un itiraz gerekçelerinde mevcut  kararın Bafra Belediyespor ile daha önce müsabaka oynayan kulüpler aleyhine adil olmayan bir sonuç doğurduğunu belirtti. Şaşıoğlu, Tahkim Kurulu’nun bu gerekçelerle başvuruları reddettiğini söyledi. 

Bafra Belediyespor neden ligden çekildi?

2008 yılında silahlı saldırı sonucu Bafra Belediyespor, Teknik Direktör Sedat Gezer ile kaleci antrenörü İsmail Kurt’u kaybetmişti. 

Yaşananların ardından kulüp, tüm hakları saklı kalmak şartıyla Türkiye Futbol Federasyonu TFF 3. Ligi’nden çekilmişti. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir