FTX’in Eski CEO’su Sam Bankman-Fried Hakkında Gelişme!

FTX krizinin tanınan yüzü Sam Bankman-Fried’ın duruşma takvimi ve kefalet durumu, sıradaki duruşmada değerlendirilecek.

Bir ABD yargıcının konuya ilişkin açıklamalarda bulunması üzerine, BankmanFried‘ın kefalet şartıyla serbest bıraklırsa hangi kısıtlamalara tabi tutulacağını ve 2 Ekim tarihindeki dolandırıcılık davasınının ertelenip ertelenmeyeceğine dair açıklamalarda bulundu. Ayrıca Manhattan‘da bulunan federal savcılar, Bankman-Fried’i kendi hedge fonu olan Alameda Research‘teki zararlarını örtmek amacıyla FTX müşterilerinin hesabından milyarlarca dolar çalmak ile suçladı. FTX krizinden bu yana olaya dair gelişmeler devam ediyor.

Bankman-Fried Şuan için 12 Suçlamayla Karşı Karşıya

Bir zamanların en popüler ve yüksek hacme sahip kripto borsalarından olan FTXin batması üzerine birçok olay gelişti. Özellikle de eski CEO Bankman-Fried adına ortaya onlarca suçlama atıldı ve bu suçlamalar günümüzde de devam ediyor. Geçtiğimiz ayın sonlarına doğru savcılar, BankmanFried‘a yeni dolandırıcılık vakaları ve komplo suçlarında bulundular.

Geldiğimiz sürece bakıldığında ise, 12 tane farklı suçlamayla karşı karşıya kalan BankmanFried, Ocak ayında kendisine yöneltilten 8 suçlamayı reddetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir