Milletvekili Mahmut Tanal Açıkladı: ‘Meclise Getirilen Ampule El Konuldu’

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, bir vatandaşın meclise getirdiği ampule el konulduğunu açıkladı. Tanal, paylaşımında ‘bu ne korku, ne panik!’ ifadelerini kullandı.

CHP’li Mahmut Tanal, sosyal medya hesabından bir video paylaşarak, meclis güvenliğinin ampule el koymasına tepki gösterdi.

Tanal, paylaşımında “TBMM’de, vatandaşın AKP’nin logosunu çağrıştıran ampulüne el konuldu! Bu ne korku bu ne panik? Ülkeyi batıran AKP’ye yönelik protesto eylemi gerçekleştirilebilir endişesiyle ampulün dahi Meclis’e girişine izin verilmiyor. Korktuğunuz halk, 14 Mayıs’ta ampulü söndürecek…” ifadelerine yer verdi.

Tanal, yanındaki bir kişinin çektiği görüntüyü de paylaştı. Görüntüde Tanal’ın, ampulüne el konulan ziyaretçi ile birlikte TBMM Halkla İlişkiler Binası’na giderek bankodaki görevlilere “Ürününe el koymuşsunuz ancak fiş de vermemişsiniz. Bu ampule neden el koyuyorsunuz” diye sordu.

TBMM görevlileri de Tanal’a “Ampulü var beyefendinin. Dün de almıştık. Kesici aletleri, siyasi de olabilir, aynayı da alıyoruz. Bu ampulü kırıp size zarar verebilir diye alıyoruz” yanıtını verdi.

Mahmut Tanal’ın paylaşımı ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir