Oscar ödüllü çizgi filmin devamı için tarih açıklandı

2009 yapımı Pixar filmi Up, Oscar Ödül Töreni’nde de “en iyi animasyon filmi” ödülüne layık görülerek başarısını taçlandırmıştı. Filmde Carl’ın büyük aşkı Ellie’yi kaybettikten sonra onun anılarıyla evinde yaşaması ve evini yıkmak isteyenlere inat terk etmeyişi anlatılıyordu. Filmde hep sakin bir hayat yaşayan Carl, yeni bir maceraya atılmış ve yeni arkadaşlar edinmişti.

Carl’ın bu ufak macerası o kadar çok sevildi ki bir spin-off ile de devam etti ve Dug isimli köpeğin dizisiyle hem Carl hem de Russell ile filmin sevenleri hasret gidermiş oldu. Geçtiğimiz aylarda da yeni bir kısa filmin geleceği duyurulmuştu.

Pixar’ın şu sıralar önem verdiği Elemental’in basın etkinliğinde devam filminin tarihi de açıklandı. Carl’s Date resmi olarak sinemalarda Elemental’den önce gösterilecek. Kısa film, Kim Collins’in yapımcılığında ve yine Bob Peterson tarafından yazılıp yönetildi.

Yeni animasyonda Carl, Ellie’den sonra ilk randevusuna hazırlanmak için köpeği Dug’a başvurur. Peterson, Carl’s Date’in Up hikayesinin sonuncusu olacağını belirtti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*