CHP’li Karasu atamaları sordu: Kamuda liyakat değil partizanlık var

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndaki atamaları TBMM gündemine taşıyarak eleştirdi. Kamuda liyakatin değil ahbap çavuş ilişkisinin hakim olduğunu söyleyen Karasu, “Bu kişiler atandıkları görev için yeterli şartlara sahip midirler?” diye sordu.

‘DAİREYE YANDAŞ ATAMA YAPILMIŞTIR’

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda hizmetli kadrosunda bulunan Metehan Karataş , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sektörel İzinler Daire Başkanı oldu. Bakanlık Personel Daire Başkanı Necip Gülmüş’ün ebe olan eşi Gülşen Gülmüş de Personel Şube Müdürlüğü görevine getirildi.

CHP’li Karasu, Bakan Vedat Işıkhan’a, “Bu kişiler atandıkları görev için yeterli şartlara sahip midirler? Atanmanın dayanağı nedir?” diye sordu. Karasu, Karataş için “Stratejik görevleri bulunan daireye yandaş bir atama yapılmıştır” derken ebe olan Gülşen Gülmüş’ün de yeterliliğe haiz olup olmadığının açıklanmasını istedi.

Karataş, Vedat Işıkhan’ın Sosyal Politika Kurulu üyeliğine seçildiğinde, “Her zaman yanımızdaydı, her zaman yanındayız” mesajını paylaşmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x