İran’dan İsrail’e: Suriye’deki saldırı karşılıksız kalmayacak

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Suriye’de’nin başkenti Şam’da Devrim Muhafızları Ordusu’nun 5 mensubunun öldürüldüğü saldırının “karşılıksız” kalmayacağını söyledi. Reisi saldırı sonrası yaptığı açıklamada, İsrail’in Şam’a yönelik saldırısını “terör eylemi” olarak nitelendirerek bu saldırıların “İsrail’in direniş cephesine karşı çaresizliğini gösterdiğini” ifade etti.

AA’nın aktardığına göre Reisi, saldırıda hayatını kaybeden Devrim Muhafızları üyesi Hücccetullah Omidvar, Ali Ağazade, Hüseyin Muhammedi, Said Kerimi ve Muhammed Emin Muhammedi için ülkeye, yakınları ve ailelerine baş sağlığında bulundu.

KENANİ ‘UYGUN ZAMANDA KARŞILIK VERECEĞİZ’ DEMİŞTİ

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani de, yaptığı açıklamada saldırıyı kınayarak, ülkesinin saldırıya “uygun yer ve zamanda karşılık verme hakkını saklı tuttuğunu” açıklamıştı.

FÜZELİ SALDIRIDA DÖRT KATLI BİNA TAMAMEN YIKILDI

İran’ın yarı resmi Mehr Haber Ajansı ise İsrail’in Şam’daki hava saldırısında Devrim Muhafızları Ordusunun üst düzey 2 mensubunun hayatını kaybettiğini aktarmıştı. İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyine yakınlığıyla bilinen “Nournews”, saldırıda ölenlerin Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü’nün İstihbarat Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Sadık Omidzade ile yardımcısı Hac Golam Muharrem olduğu bilgisini paylaşmıştı.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Şam’ın güney batısındaki Mazzeh mahallesindeki saldırıda toplam 10 kişinin öldüğünü belirtti. En az dört füze ile gerçekleştirildiği belirtilen saldırıda dört katlı bir binanın tamamen yıkıldığı kaydedildi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x