Okullarda ilk kez düzenlenecek: Kış şenliği

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB), bu yıl ilk kez sömestr tatilinden önceki son haftada öğrencilerin keyifli ve öğretici bir hafta geçirmeleri, sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmasının teşvik edilmesi için “dönem sonu faaliyet haftası” düzenlenecek. Karne öncesi 15-18 Ocak’ta 4 gün sürecek “dönem sonu faaliyet haftası”nda, okullarda öğretmenler ile öğrencilerden oluşan heyetin organize edeceği etkinlikler planlanacak.

İlk ve ortaöğretim kurumlarındaki yaklaşık 19 milyon öğrenci, 19 Ocak’ta 2023-2024 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatilini yapmak üzere karne alacak. Hafta boyunca yapılacak etkinlikler, okul içinde hem öğretmenler hem de öğrencilerden oluşan heyet tarafından organize edilecek.

ÖRNEK PLAN PAYLAŞILDI

AA’nın haberine göre yapılacak etkinliklerle öğrencilerin dil bilgisel ve hitabet yeteneklerini geliştirmesi, yeteneklerini sergileme fırsatı bulması, paylaşmanın önemini kavraması, takım çalışmasının başarıdaki rolünü öğrenmesi, bilim aktiviteleriyle yeni deneyimler yaşaması, keyifli vakit geçirmesi ve bunlarla beraber okulun sadece akademik başarı için değil, sosyal gelişim için de bir fırsat olduğunu yaşayarak görmeleri hedeflendi.

Bakanlık merkez teşkilatı ve ilgili birimlerin önerileri doğrultusunda, karne öncesindeki son 4 günü kapsayan 15-18 Ocak’ta resmi ve özel tüm okullarda, “kış şenliği” havasında faaliyet planı ve etkinlik önerileri hazırlandı.

Bakanlığın, okullarda dönem sonu faaliyet haftası için gün gün yaptığı örnek planlama şöyle:

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x