Rıdvan Dilmen Süper Kupa için tarih verdi

Rıdvan Dilmen, futbolun gündemine dair önemli konulara ilişkin dikkat çeken iddialarda bulundu. TV 8,5’ta yaptığı konuşmada Dilmen, play-off sistemi fikrinin rafa kaldırıldığını ve Türkiye Kupası’na yeni bir format getirileceğini iddia etti.

Dilmen ayrıca yeni yabancı kuralı hakkında da konuştu.

İşte Rıdvan Dilmen’in sözleri:

“Play-off şimdilik durdurulmuş. Sonra yabancıyla ilgili, düşündükleri ve kulüplerin de büyük ihtimalle kabul ettiği bence çok mantıklı ve iyi düşünülmüş bir karar. 12 yabancı, 30 kişilik kadro 26 kişi olacak ama 12 yabancı. İster 5 tane oynat, ister 12 tane oynat. 30 kişilik kadro, 26’ya inecek ama bunu da şöyle esnetmişler, 21 yaş altı 3 tane yerli alabilirsiniz 26 artı olarak. Bu da kötü değil gibi geldi. 12 tane yabancı al, istediğini oynat.

Kupa maçlarında çok sayıda takım var. Elenenleri de biliyoruz. Tabii ki Anadolu şehirlerimizin ve 3. Lig takımlarının da olmasını isteriz ama takım sayısını 24’e indiriyorlarmış. 6 tane grup, 4’erli gruplar. 3 maç yapacaklar Avrupa’daki gibi. Ev sahibi durumu olacak, 3 maç olduğu için. 2 içeride, 1 dışarıda oynayacaklar. Sonra da tek maç, çeyrek final, yarı final, final gruplardan sonra. Gruplarda da 6 maç değil, 3 maç. Oradaki kriter ne, onu bilmiyorum.”

Süper Kupa iddiası “Süper Kupa’yla ilgili, federasyon 25 Ocak’ta düşünebilir. Perşembeye denk geliyor. 1-2 hafta ertelemek istiyorlar bildiğim kadarıyla, 19 Mayıs değil, 26 Mayıs. Orayı erteleyelim diye düşünüyorlar. Ali Bey ve Okan Hoca’yı dinledim, bence doğru bir fikir o, Mart ayında seçimden önce cuma falan oynayabiliriz dediler ya mantıklı geldi bana, iki takım da kabul edebilir diye düşünüyorum. Federasyon bu sefer karışmasın Allah rızası için.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x