‘Şifalı Eldivenler’ ile Hastaları Tedavi Ettiği Söylenen Şüheda Kaya’nın Hayatı ve Serveti Dikkat Çekti!

Dilan-Engin Polat çiftinin beş yılda büyük bir servet elde etmesinin incelenmesi ve kara para aklama, dolandırıcılık gibi iddialarla tutuklanmalarının ardından sosyal medya fenomenlerinin lüks hayatları incelenmeye başlandı. Gerçek Gündem ekibi ‘şifalı eldivenler’ ile hastaları tedavi ettiğini söyleyerek bir servet elde eden Şüheda-Cem Kaya çiftini araştırmış.

Dilan-Engin Polat çiftinin kısa sürede büyük bir servet elde etmelerinin araştırılmasının ardından pek çok suç işlendiğinin iddia edilmesiyle Polat çifti gözaltına alınmış, ardından tutuklanmıştı.

Bu olayın hemen ardından da fenomenlerin oldukça lüks hayatları birer birer araştırılmaya başlanmıştı.

Özlem-Tayyar Öz çifti ile Şulemsi adıyla tanınan Şule Kayatürk ve eşi Yasin Türk de ultra lüks hayatlarıyla dikkat çektiklerinden mal varlıklarının araştırılması istenmişti.

Fenomenlerin incelemeleri sürerken, şifalı eldivenler ile hastaları tedavi ettiğini söyleyerek lüks bir hayat yaşayan Şüheda-Cem Kaya çiftinin mal varlığını Gerçek Gündem ekibi araştırmış.

Yapılan araştırmaya göre ticaret hayatına CŞK Tekstil firması üzerinden eşarp ve şal satarak başlayan Şüheda Kaya’nın markası 2016 yılında kurulmuş.

Kısa sürede ünlenen CŞK şal-eşarplarıyla Kaya çifti, markanın tanıtımı için TRT 1’de yayınlanan Ece Erken’in İyi Fikir programına katılmış.

Tekstilde aradıklarını bulmuş olmalılar ki Kaya çifti geçtiğimiz yıl ‘Canlandıran Şifa Kurumları’ isimli bir alternatif tıp merkezi kurmuş.

Şüheda Kaya kurdukları bu alternatif tıp merkezinin ardından taktığı eldivenlerle hastalara masaj yaparak şifa dağıttığını iddia etmeye başlamış.

Kaya bu internet sitesinde yaptıkları işten şu şekilde bahsediyor:

‘Canlandıran+Şifalandıran’ diyerek çıktım bu yola. Bir rüya ile açtım gözlerimi ve büyük bir adanmışlıkla oluşturdum alt yapımızı. Bizim ve bizden sonra gelecek nesillerin faydalanması niyetiyle emekliyorum. Yürüyüp, koştuğumuz zamanlar da olacak biliyorum. ‘Meridyen Terapi’ alternatif tıp yöntemini tüm dünyada duyuracağız. Öncülük etmek, özgün olmak büyük emek ister. Bu haz hepimize nasip olsun. Kalbinizde ufacık bir kıpırtı oluşuyorsa siz de ister kendiniz canlanıp şifalanırsınız, ister benimle el ele bu işi yapar kendinizle gurur duydurursunuz.’’

Kaya çiftinin markası olan Canlandıran Şifa Kurumları’nın internet sitesinde “Belgelerimiz” adı altında sergilenen belgelerin dört tanesinin örnek belge olduğu dikkat çekiyor.

Firmanın yasal işlemleri ‘PROFELİS BİLİŞİM VE FİKRİ SINAİ HAKLAR SERVİS HİZMETLERİ TAŞIMACILIK İNŞAAT DANIŞMANLIK ORGANİZASYON TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ’ üzerinden yapılıyor.

En son 2021 yılında sermaye artırımına gittikleri firmanın mal varlıklarının toplam değerinin 500 bin TL olduğu görülüyor.

İlk şubesi İstanbul’da yer alan Canlandıran Şifa Kurumları’nın ikinci şubesi 6 Kasım’da Ankara’da açıldı.

Lüks araçlar ve çantalarla sık sık paylaşım yapan Kaya’nın malvarlıklarının değerinin gerçekliği tartışma yarattı.

Kaya çiftinin bir süre önce dünyanın en yüksek ve günlüğü yaklaşık 50 bin TL olan Burj Khalifa otelinde tatil yaptığı paylaşımları çok konuşulmuştu.

Fenomenlerin lüks hayatlarının ve kazançlarının araştırılmasına Kaya çifti de dahil olacak mı bilmiyoruz.

Bakalım önümüzdeki günlerde neler yaşanacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x